Nasza kadra

przez Integracja sensoryczna Warszawa

Pani Anna Guzanowska

Terapeuta Integracji Sensorycznej, Pedagog, Terapeuta TUS

terapia si białołęka

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Posiadam kwalifikacje zawodowe z zakresu pedagogiki specjalnej, oligofrenopedagogiki, terapii zajęciowej, wczesnego wspomagania, tyflopedagogiki, kurs kinezjologii edukacyjnej, kurs komunikacji alternatywnej Makaton, studia podyplomowe oraz kursy integracji sensorycznej (I i II stopnia) oraz treningu umiejętności społecznych.
Jestem aktywna zawodowo, zajmuję się wielospecjalistyczną i kompleksową pomocą dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych i ich rodzinom oraz profilaktyką zaburzeń rozwojowych. Opracowałam autorski program wczesnego wspomagania rozwoju dziecka pt. „Chcę się rozwijać i poznawać świat” zawierający cele, metody, techniki i programy terapeutyczne wykorzystywane w pracy rewalidacyjnej. Ta forma mojej pracy sprawia mi ogromną radość oraz dostarcza mi wiele satysfakcji. Cieszy mnie wspólne odkrywanie z dziećmi tego co nowe i nieznane, obserwowanie ogromnych postępów w rozwoju i zdobywaniu kolejnych umiejętności. W swojej pracy staram się otaczać dzieci troską i zrozumieniem, rozbudzać ich indywidualne zainteresowania i umiejętności. Dzieci powodują, że odkrywam siebie na nowo, że dostrzegam ich małe ale jakże bardzo istotne sprawy, pomagają mi także patrzeć na świat ich oczyma. Każdy mały człowiek jest dla mnie wspaniały, jedyny i niepowtarzalny sam w sobie, dlatego staram się każdego dnia pielęgnować to co jest w nich najcenniejsze- ich samych. Staram się być dla dzieci zawsze pogodna, serdeczna, godna zaufania i uśmiechnięta. Celem mojej pracy jest szczęście i uśmiech powierzonych mi dzieci oraz troska o ich prawidłowy rozwój. Dbam o ciepłą, serdeczną i rodzinną atmosferę podczas terapii. Ważne jest dla mnie, by każde dziecko czuło się wartościowe, ważne i bezpieczne.

Pani Katarzyna Krzaczyńska

Psycholog dziecięcy
Psycholog dziecięcy warszawa

Jestem absolwentką Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie – kierunek Psychologia Społeczna. Certyfikowany trener umiejętności społecznych oraz terapeuta ręki. Na co dzień psycholog w przedszkolu i żłobku. Prowadzę obserwacje, konsultację, zapewniam wsparcie na tle poznawczym i społeczno-emocjonalnym, oraz prowadzę indywidulane zajęcia z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z elementami terapii ręki. Swój bagaż doświadczeń rozpoczęłam w przedszkolu terapeutycznym pracując z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie i fizycznie oraz z dziećmi autystycznymi. Aby lepiej się z nimi porozumiewać ukończyłam warsztaty I i II stopnia w zakresie Alternatywnej Komunikacji. W dalszym ciągu poszerzam wiedzę z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Podczas zajęć koncentruje się na tym, aby dzieci umiały radzić sobie trudnościami które spotykają je w życiu codziennym. Staram się zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, swobody, pomagam w budowaniu poczucia własnej wartości i pewności siebie, a także rozwijam ich samodzielność. Uśmiech dziecka jest dla mnie najlepszą nagrodą za włożony wysiłek.

Pani Viktoriia Tsyhanova

Psycholog dziecięcy
psycholog dziecięcy białołęka

Witam drodzy rodzice!

Nazywam się Viktoriia Tsyhanova. Jestem magistrem psychologii. Oferuję usługi psychologa dziecięcego. Swoją działalność zawodową rozpoczęłam w 2016 roku od pracy w domu dziecka.

Prowadzę konsultacje indywidualne w kwestiach związanych z rozwojem dziecka, adaptacją, lękiem, lękami i zachowaniami agresywnymi. Ponadto zajmuję się takimi problemami jak relacje interpersonalne (z rówieśnikami i z rodzicami). Wykonuję również kompleksową psychodiagnostykę aktualnego poziomu rozwoju dziecka.

Uważam, że rozwój wyższych procesów psychicznych jest gwarancją sukcesu dziecka w przyszłości i dlatego zwracam szczególną uwagę na rozwój takich procesów jak uwaga, wyobraźnia, percepcja, pamięć czy myślenie.

Jeśli Pani, Pan lub Państwa dziecko potrzebuje kompleksowej porady psychologa, proszę o kontakt z nami w celu uzyskania pomocy.

Pani Marzanna Lutyńska-Guzek

Terapia ręki, Pedagog
Jestem arteterapeutą, absolwentką Pedagogium Wyższej Szkoły Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Warszawie oraz certyfikowanym terapeutą ręki.
Od kilkunastu lat prowadzę zajęcia ogólnorozwojowe i adaptacyjne dla dzieci oraz zajęcia arteterapeutyczne dla grup i osób indywidualnych. Pracuję głównie z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wspierając ich rozwój, doskonaląc umiejętności i towarzysząc w rozwoju kreatywności.
Dbam o to, aby każde zajęcia były dla dziecka ciekawe, różnorodne, nie kojarzyły się z pracą, a raczej przyjemnością i zabawą. Staram się tworzyć przyjazny nastrój i relaksującą atmosferę w trakcie terapii.
Praca z dziećmi daje mi wiele radości i energii do kolejnych działań oraz jest skarbnicą inspiracji, którymi chętnie dzielę się z moimi podopiecznymi.